Sosyal Medya

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetiminizi nasıl daha verilmi yapabileceğinizi maddeler halinde paylaşıyorum. Markanızı büyütmek ve nitelikli bir hedef kitleye sahip olmak için tavsiyelerimi dikkate almanızı öneririm.

Hadi başlayalım :)

 

 • Hedeflerinizi Belirleyin

  Sosyal ağlar üzerinde yapacağınız çalışmaların amacını belirlemeniz gerekir.
  Yeni kitleler edinmek, müşteri desteği sağlamak, web sitesine trafik yönlendirmek, etkileşim almak, satış yapmak ve takipçilerle iletişim kurmak gibi farklı hedefleriniz olabilir. Bu hedefleri netleştirerek, amaçlarınızı belirlemeniz önemli.

 • İçerik Takviminizi Oluşturun

  Yapacağınız paylaşımları bir plana oturtun. Haftalık planlar yaparak, ne tür içerikler paylaşacağınızı da belirlemeniz bir hayli önemli. Sosyal medya hesap yönetimi çalışmalarının önemli bir bölümünü oluşturduğu için haftalık paylaşım planlarınızı düzenli olarak yapmanız önemlidir. Planı oluştururken mutlaka özgün ve kimliğinizi yansıtabilecek bir görsel ve konuşma dili belirleyin.

 • Mesaj ve Yorumları Yönetin

  Doğrudan size ulaşan, sipariş öncesi veya sonrasında destek isteyen kullanıcıların sorularını yanıtlayarak, onlara müşteri desteği de sunmanız gerekir.
  Bunlara ek olarak, paylaşımlara gelen yorumları incelemek, kontrol etmek de bu işe dahildir. Takipçilerle olan iletişimi artırmak için yorumlara yanıtlar vererek, onlarla etkileşime de geçilmesi gerekir.
  Mesaj, yorum ve sorularına cevap bulan kullanıcılar kendilerini değerli hisseder ve sizin birer gönüllü marka elçiniz olarak davranış sergilerler.

 • Özgün tasarım ve Video Paylaşın

  Sosyal ağlar üzerinde paylaşılabilecek birçok içerik fikri bulunur.Marka ile ilgili haberler, ürün tanıtımları, kampanya ve fırsat içerikleri, eğlenceli video ya da görseller, bilgilendirici ve eğitici içerikler, özen gün ve haftalar, bu içeriklere örnek olarak gösterilebilir.
  Olabildiğince görseller bir bütün içinde tasarlanmalı ve haftada mutlaka 1 kez 60 saniyeyi geçmeyecek içerikte videolar paylaşın. Görsel ve videolarınızda kullanacağınız Font, renk ve fotoğraflar firmanızın kurumsal çizgisi dahilinde olmalı.

  Bir sonraki yazımda tekrar buluşmak üzere.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu