Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı markalara iyi bir deneyim yaşatmak ve sosyal medyada hızlı bir şekilde aksiyon almalarını sağlamak adına çalışmalar yürütür.
Bilal Beyaz’ın bir Sosyal Medya Uzmanı olduğunu ve Kocaeli İzmit’te ikamet ettiğini bilmenizi isterim. 

15 yıllık deneyimim ile bir çok firmaya hizmet verdim ve hizmet vermeye devam ediyorum.
Sosyal medyada iyi bir marka tanıtımı yapmak için sabırla aşağıda yazılanları okumanızı tavsiye ederim : )
Sosyal medya yönetimi ve paket içeriği hakkında detaylı bilgi bulacaksınız.
Sosyal medyada sizlere sunulan ve geri çevrilmesi güç olan bir fırsat vardır. Küçük reklam bütçeleriyle markanızın varlığından saatler içerisinde binlerce insanı haberdar edebilirsiniz.

Kocaeli Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?

Sosyal medyayı verimli kullanmalı, strateji ve planlamanızı doğru yapmalısınız. Her geçen gün yenilenen sosyal medyanın değişim hızına ayak uydurmak için sıkı bir içerik yönetimi gerekir. Sadece “bayramınız kutlu olsun” demenin yetmediği ultra devingen sosyal âlemde nitelikli takipçiyi yakalamak, onları sayfanızda tutmak, beğenilerinizi artırmak, hatta onları birer gönüllü marka elçisine dönüştürmek, alakasız kullanıcılarla baş etmek için yardıma ihtiyacınız var. İşe yarar ve dikkat çekici içeriklerle işinizi, hesaplarınızın etkin yönetimini düzenli analizlerle gelişim raporlarının tutulmasını ne kadar ciddiye alınması gereken bir konu olduğunu size aktarmayı düşünüyorum.

Kurumsal kimliğin sosyal medya sayfalarına yansıtılması, (tavsiye: yok ise ilk işin kurumsal bir kimliğin oluşturulması gerekir) firmanızın kurumsallığın her alanda aktif olduğunu gösterecek ve hedef kitlesi olan Kocaeli ve başta merkez ilçe İzmit olmak üzere şehirde yaşayan tüm halkın göz doygunluğunu sağlayacaktır. Böylelikle hedef kitle ile olan ilişkilerin daha kuvvetli ve aktif olmasını sağlayacak bir sürece girilecektir. Geleneksel tasarımın yavaş yavaş yerini yenilikçi bir anlayışa bıraktığı günümüzde; reklam ücretlerine harcanan masrafın daha aktif ve dengeli bir şekilde kullanılması taraftarıyım. Baskı ve özendirme işlerinin yanı sıra en etkin reklam ve medya anlayışının sosyal medya üzerinden olduğu kanıtlanmış ve doğrulanmıştır. Bu minvalde özellikle reklam çalışmalarının sosyal medya üzerinde aktif bir şekilde yapıp bölge halkına gerekli bilgiyi ve duyuruyu gerekli zamanda ulaştırmış ve ekonomik açıdan da rahatlama sağlamış olacağız. Hedef kitlemizle kuracağımız içerik dili onlarla aramızda ki bağı arttıracak etkinlik ve faaliyetlerimizi daha samimi ve anlaşılır hale getirecektir. Yapılacak çalışmalara katılımı arttıracaktır.

Sosyal Medya Uzmanı olarak sayfaların nasıl işleneceği hakkında aşağıda 3 bölüm halinde sunacağım yönergelerden size en uygun olanı seçebilirsiniz.
Amacım tamamen markanızın hakkettiği konuma kavuşması için sizlere yol göstermek.

Sen markayı mutlu et, marka seni asla mutsuz bırakmaz : )
Duygularınıza tercüman olacak şekilde sizin gibi düşünerek yol alacağız. Aşağıda belirttiğim üç düşünce içerisinde olabilirsiniz;

Ben hiç bir şey ile ilgilenemem, zamanım yok, çok meşgulüm ama sosyal medya hesaplarımın düzenli bir şekilde yönetilmesini istiyorum diyorsanız hiç merak etmeyin, sizin için bunu yapabilirim

Ben sosyal medya hesaplarımı yönetebilirim, fakat reklam vermekte zorlanıyorum, bir türlü istediğim dönüşümleri elde edemiyorum diyorsanız, bunun için de harika bir hizmetim var.

Her şeyi ben yapmak istiyorum, bu alanda kendimi geliştirmek ve markamı iyi bir konuma getirmek istiyorum bana balık vermeyin,balık tutmayı öğretin diyen girişimci ruhlu biri de olabilirsiniz, bunun içinde size yol gösterecek bir teklifim olacak.

Yukarıda bahsi geçen yönetim şekillerinden dilediğiniz ile yada sizin belirleyeceğiniz bir şekilde çalışabilmemiz mümkün. Paket oluşturmak tamamen sizin elinizde, detaylı bilgi için benimle iletişime geçebilirsin.
İzmit Sosyal Medya UzmanıSosyal Medya Uzmanı Bilal Beyaz size en ideal sosyal medya yönetimi için aşağıdaki planı önerir.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ İÇERİK ÇALIŞMASI

  • İçerik Oluşturulup Paylaşım Yapılması
  • Prodüksiyon Çalışmaları
  • Sayfaların İtibar Yönetimi
  • Sosyal Medya Reklamları

1) Haftalık Paylaşım Süreci

Haftalık 3 görsel üzerinden yapılan çalışma; kampanya, çekiliş veya özendirici görselleri kapsamaktadır. Sosyal medya hesaplarından düzenli olarak yapılacak bu çalışma aylık 12 görselle kısıtlı kalmayarak, o ay içerisinde bulunan özel gün ve haftaları da kapsar. Firma ile yapılan görüşme sürecinde belirlenen özel gün ve haftalar düzenli olarak paylaşıma sokulur. Paylaşım sürecinde bazı fotoğraf, video ve veri akışını firma kendi bünyesinden sağlamış olur. Bu veri üzerinden yapılan çalışmalar firma ile istişare süreci sonucunda servise hazır hale getirilir. Firmanın, Facebook, Twitter ve Instagram hesapları kontrol edilir.

2) Prodüksiyon Çalışması Veya Çalışmaları

Paylaşım sürecinin içine dahil olan bu çalışmalar firmadan gelen ham video görüntülerinin kurgu, montaj ve video efektlerinin kullanılması ile kısa klipler hazırlanarak yönetilen tüm sosyal mecralarda paylaşımı gerçekleştirilir. Aylık olarak belirlenen temalar üzerinde ilerleyen prodüksiyon çalışmaları son zamanların en gözde görsel iletişim ayağını oluşturmaktadır. Reklama çıkılacak olan klipler  Instagram Story’ler için 6 veya 10 saniye olarak hazırlanır. Paylaşımlar için ise; Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube gönderileri için 59 saniyelik klipler hazırlanır. İsteğe göre firma tanıtımı için 240 veya 300 saniyelik tanıtım filmleri ayrıca projelendirilerek fiyatlandırılır.

3) Sayfa İtibar Çalışması, Kullanıcılar İle Diyalog Sürecinin Takip Edilmesi

Facebook, Twitter ve Instagram adreslerinden gelen soru – yorumları firma adına daha önceden belirlenen bir dil ile cevaplama ve takip edilme işinin üstlenilmesi itibar ve diyalog yönetimi olarak adlandırılır. Biz ajans olarak firmanın soru – yorumlarını firma yetkililerinin denetiminde cevaplama işini üstlenmiş olacağız. Cevaplamalar firma yetkilileri ile kurulacak bir Whatsapp grubu aracılığı ile bilgi alışverişi sonucu gerçekleştirilecektir.

4) Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Hedef kitlemizin en yoğun olduğu mecraların belli yaş, ilgi alanı ve dikkat algısı üzerinde yoğunlaşarak verdiğimiz fiyat teklifi dahilinde olmayan firmanın belirlediği bütçe ile çıkılan reklam çalışmalarıdır. Sosyal medya reklamları firma yetkilileri ile yaptığımız görüşme sonunda belirlenen fiyatlarla çıkılır.

Sosyal Medya Yönetim Fiyatları 1.000 TL den başlamaktadır. Marka değerinizin arttığını ve dönüşümlerini gözlemlediğiniz zaman aslında bu rakamların büyümenize oranla ne kadar düşük olduğunu göreceksiniz.
Fiyat aylık olarak belirlenir ve 12 ay, 6 ay gibi sözleşme dayatma zorunluluğu yoktur. Memnun olmadığınız bir hizmete zorunlu bir şekilde ödeme yapmazsınız.

Size en uygun olan sosyal medya yönetim paketini karşılıklı istişareler sonucu belirlemek için hemen benimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz sosyal medya hesap yönetiminiz için size sosyal medya danışmanlığı verebilirim.

Bana ulaşmak ve sosyal medya yönetimi fiyat bilgisi için lütfen aşağıdaki formu doldurun. en geç 24 saat içerisinde mutlaka size cevap vereceğim.
Dilerseniz WhatsApp numaramdan da benimle iletişime geçebilirsiniz.
WhatsApp ile Mesaj Gönder

Kocaeli Sosyal Medya Uzmanı, İzmit Sosyal Medya Uzmanı, Kocaeli Sosyal Medya Yönetimi , İzmit Sosyal Medya Yönetimi, Sosyal Medya Ajansı

Başa dön tuşu